19 Mayıs Mh. Şemsettin Günaltay Cd. Kazım Gökten İş Merkezi No:148/18 Kadıköy 34736 İstanbul
+90 216 395 09 99
info@vipyatdunyasi.com

Dünyanın en pahalı kiralık yatı Moonlight 2 Bodrumda

Dünyanın en pahalı kiralık yatı Moonlight 2 Bodrumda

Dünyanin en pahali kiralik yati Bodrum'da

?Dünyanin en pahali kiralik yati olarak bilinen ultra lüks “Moonlight 2” Bodrum’a demir atti. Yakit almadan Atlantik Okyanusu'nu geçen sayili yatlardan olan Moonlight 2'nin kim için geldigi ise ilçede merak konusu oldu.

Dünyada kiralanan en pahali yatlardan biri olan “Moonlight 2”, yeniden Bodrum'a geldi. 2005 yilinda yapimi tamamlanan 91 metre uzunlugunda, 14,5 metre genisligindeki Malta bayrakli yat, ihtisamiyla dikkat çekti. 118 milyon dolar degerindeki yat ilk yapilisinda 85 metre olarak Yunan tersanesi Neorion tarafindan insa edildi. 2015 yilinda yatin boyu uzatilarak, 91.4 metreye çikarildi.

Bu yaz ve geçen yillarda da Bodrum açiklarinda görülen ve farkli uyrukta is insanlari tarafindan kiralanan yatin, dünyanin kira bedeli en yüksek motor yatlardan biri oldugu belirtildi.

2005 yilinda yapilan, 2015 yilinda yenilenen, biri ana süit, biri de VIP oda olmak üzere 18 kabini bulunan yatta, 36 kisi konaklayabiliyor. Alüminyum üst yapi ve çelik gövdeyle insa edilen yatta, hareket etkisini azaltan özel dengeleyiciler yer aliyor. Jakuzi, spor salonu ve yüzme havuzlu yatta, su sporlari ekipmanlari da bulunuyor.

 

Dünyanin en büyük yüz yati listesinde de yer alan Moonlight 2, 18 kamarada 36 konuga konaklama imkani sunuyor ve ayrica yatta 34 mürettebat görev yapiyor. Moonlight 2, 7 bin deniz mili üzerinde menzili ile ikmal yapmadan Atlantik Okyanusu'nu geçebiliyor. Yatta iki adet dis bar, sauna, özel restoran, eglence merkezi ve spor salonu, su jetleri, su sporlari ekipmanlari ve yattan uzakta dalislar için kullanilan küçük bir sürat teknesi bulunuyor. Gemi yanasma iskelesinde demir atan yati görenler bir daha dönüp bakarken, yatin içerisinde kim oldugu ise ilçede merak konusu oldu.

Geçen haziran ayinda ayni iskeleye yanasan yata 8 tankerle 200 bin litre yakit ikmali yapilmisti.