19 Mayıs Mh. Şemsettin Günaltay Cd. Kazım Gökten İş Merkezi No:148/18 Kadıköy 34736 İstanbul
+90 216 395 09 99
info@vipyatdunyasi.com

Hollandalı Yat Üreticisi Damen YSV Fast & Furious Adlı Yatını Sattı

Hollandalı Yat Üreticisi Damen YSV Fast & Furious Adlı Yatını Sattı

Hollandali Yat üreticisi Damen in 55 metre uzunlugundaki destek yati olarak tasarlanan Damen YSV Fast & Furious geçtigimiz günlerde satildi. Hollandali tekne üreticinin Fast & Furious isimli destek gemisi 2016 yili içerisinde yeni sahibine teslim edilmisti. 55,30 metre boyundaki teknenin gövdesi çelik, üst binasi’da alüminyum olarak imal edildi. Tekne 2016 yili içerisinde 2 kere hem Monaco Yat Fuari hemde Fort Lauderdale Uluslararasi Boat Show’da sergilenmisti. Damen in destek gemisi olarak insaa ettigi bu tekne fuar katilimcilari tarafindan yogun ilgi ile karsilanmisti.

Hollandali yat üreticisinin ürün müdürü Mark Vermeulen, destek gemisinin satisi ile ilgili su notlari iletti; “Teknenin satisi, destek gemisi konseptinin, teknenin boyutundan bagimsiz olarak tekne sahipleri açisindan mükemmel bir çözüm oldugunu göstermektedir. Günümüzde tat sahipleri daha kapsamli fonksiyonel destek yatlari ve çok çesitli yat ekipmanlari talep ediyorlar. Bu ekipmanlar arasinda helikopterler dahi var. Bütün bu kapsamli deniz ekipmanlarini tek bir tekne üzerinde bulundurmak tekne sahiplerinin pek de aklindan geçebilecek bir gerçeklik olmuyor. Bu ekipmanlari tasiyabilecek kapasitede bir destek yati üretimi tamda bu noktada yat müsterileri için mükemmel bir çözüm olusturuyor. Yat sahibinin ana teknesinin yaninda böyle bir destek teknesine sahip olmasi, teke sahibine daha fazla opsiyon ve düsük maliyetli operasyon imkani sagliyor.”

4 adet Caterpillar (3512C TA) 1,118hp dizel makinelere sahip olan Fast & Furious yati 22 knots maksimum hiza ve 16 knots servis hiza erisebiliyor. 230 ton hacmindeki servis tanklari sayesinde tekne 16 knots hizda 5.000 mil seyir menziline sahip.

Hollandali yat üreticisi Damen’in boyutlari43 ile 90 metre araliginda satisi tamamlanmis toplamda 10 adet projesi bulunmakta. Imalati devam eden 2 yatinda teslimatlari 2017 yilinin ilkbahar ve sonbahar aylarinda planlanmaktadir.